V letošním roce se již potřetí konala pod hlavičkou místních akčních skupin Karlovarského kraje akce Čištění řeky Ohře. V sobotu 7. 4. 2018 se tak vydalo celkem 960 dobrovolníků vyčistit řeku Ohři po břehu i po vodě na úseku od Chebu až po Postoloprty, zároveň se čistila také řeka Teplá v Bečově nad Teplou. Po vodě čistili dobrovolníci na celkem 73 lodích. Na celém území se podařilo sesbírat necelých 21 tun odpadu.
V letošním roce proběhla poprvé soutěž o největší kuriozitu, kterou vyhrála slečna ze skupiny z Gymnázia Sokolov, jejíž úlovkem byla zubní protéza se zubem. Jako další zajímavé kuriozity byly nalezeny například bankovka, zubní protéza, zabalený salám, tělo panenky Barbie, toaletní prkénko, nočník, lyže, různé sošky či blokovací páka k volantu. Další bizarnost tvoří také množství nalezených peněženek, které byly lupiči zahozeny do řeky.

PODĚKOVÁNÍ PATŘÍ VŠEM ZAPOJENÝM DOBROVOLNÍKŮM!

  • Počet dobrovolníků: 960
  • Počet sebraného odpadu: 21 tun

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotografie účastníků a nalezených kuriozit

Seznam sponzorů

Povodí Ohře s.p., Karlovarské minerální vody a.s., Karlovarský kraj, Český rozhlas Karlovy Vary, Ukliďme svět – Ukliďme Česko, Statek Bernard.

Obce, které přispěly finančně, materiálně či pomohly zorganizovat čištění na svém území: Kynšperk na Ohří, Dasnice, Šabina, Citice, Sokolov, Královské Poříčí, Staré Sedlo, Loket, Březová.