Příděl pozvánek od p. Zoubka.

Napříč Afrikou

Krajská knihovna Karlovy Vary Vás zve na přednášku Andrey Kaucké a René Bauera NAPŘÍČ AFRIKOU – část I. – Z domova až do Tanzánie. 24. 1. 2013 od 16:30 hodin, sál Dvory, vstupné 40 Kč. Další putování po Africe je připraveno na 28. února opět v 16:30 hodin.

Tajemství železnic

Od 26. ledna v 10.20 hodin začíná na ČT 2 seriál “Tajemství železnic”. Je to o dráze, její historii. V pořadu vystoupí také Mojmír Krejčiřík, který o historii železnic už napsal hodně dlouho řadu knih.

Současná česká průmyslová architektura

Vernisáž nečekaně zajímavé vybrané kolekce realizací a studií současné moderní české průmyslové architektury, potvrzující i v době investičního zklidnění vysokou úroveň soudobé české architektonické tvorby. Výstava vznikla ve spolupráci s Galerií Jaroslava Frágnera. Potrvá od 4.2. – 8. 3. 2013 v klášterním kostele sv. Antonína Paduánského v Sokolově. Pozvánka.

Vladimír Merta

26.3.2013 Městské divadlo Sokolov : Vladimír Merta + Hromosvod – koncert.

Sokolovský poklad

Podle kulturního programu Sokolova bude v termínu 25.5. -2.6. v zámku Sokolov výstava “Sokolovský poklad”. Před mnoha lety sice už byla, ale stojí za to vidět ji znovu. Pozor – dost krátký termín, asi kvůli bezpečnostním nákladům. Podrobnosti asi budou časem na www.omks.cz. Zatím tam ještě tato výstava není.

Tipy zaslal: Vladimír Štěrba

Luboš Pospíšil + 5P

Pospíšil zahájil svou hudební pouť v roce 1969 ve skupině C&K Vocal, jeho první autorskou deskou se stalo v roce 1983 LP „Tenhle vítr jsem měl rád“, které se v té době stalo zjevením. Pospíšilův naléhavý přednes v kombinaci s texty básníka Pavla Šruta přinášel zcela unikátní styl. S tehdy novou kapelou 5P v letech 1982-88 vyprodává sály po celé republice. Po roce 1990 natáčí Pospíšil s Hudbou Praha a sólovými hudebníky. V roce 2007 vychází CD „Příznaky lásky“ a na jaře 2008 vyráží kapela na turné pod obnovenou značkou 5P Luboše Pospíšila. V roce 2011 vydává CD „Chutnáš po cizím ovoci“.

Obsazení: Luboš Pospíšil – zpěv, Mirek Linhart – kytara, Ondřej Fencl – kytara, Pája Táboříková – bicí, Martin Štec – baskytara.

Vstupné: 120,- Kč/předprodej, 150,- Kč/na místě v Sokolovském infocentru.

Místo a čas: 29. ledna, 19:00, Městské divadlo Sokolov

Virtuální pilot – Lufthansa

Umíte přistát ve správném městě? Jakmile letadlo odstartuje, objeví se vlevo nahoře jméno cílového města a vy máte 8 sekund na to, abyste myší klikli na správné místo na mapě. Čím blíže k dané destinaci kliknete, tím vyšší počet bodů získáte. Zároveň se vám po přistání ukáže odchylka od dané destinace v mílích. Hra je tříkolová, v každém kole je 5 destinací a každé další kolo je náročnější, což se odráží i v počtu získaných bodů. Maximální počet bodů je 30 000.

Hrajte zde

Odkaz na hru zaslala paní Mrozková.

Další akce

onlinespill