Vyšel nový kalendář akcí “Pojďte s námi do přírody!”

Nový kalendář akcí pro rok 2015, s názvem „Pojďte s námi do přírody!“, je od dubna k dispozici všem zájemcům o přírodu západočeského regionu. Na třiceti čtyřech barevných stranách zve na více než šedesát různých vycházek, výletů, přednášek, besed, výstav a dalších akcí s přírodovědnou tématikou.

Kalendář je ke stažení zde (PDF)

Mezi tradiční akce, pořádané Regionálním pracovištěm Správou CHKO Český les, patří například květnové Vítání ptačího zpěvu, zaměřené na poznávání ptáků, červnový Den Českého lesa s oslavou desetiletého výročí vyhlášení CHKO Český les a bohatým doprovodným programem, zářijová Mezinárodní noc pro netopýry letos v Klášteře Kladruby či přednáškový večer Setkání příznivců Českého lesa v Tachovském Muzeu. V dubnu proběhne slavnostní otevření zrekonstruované naučné stezky Sklářství v okolí Lesné, v červnu Můří noc, v srpnu Offroad akce na pomoc přírodě a dále jsou samozřejmostí botanické a zoologické exkurze.

Kalendář, který od roku 2009 vydává Občanské sdružení MEZI LESY, je výsledkem spolupráce celé řady organizací i jednotlivců. Na jeho vydání se podíleli: ZO ČSOP Sylva Lunae, Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Regionální pracoviště Správy CHKO Český les a Správy CHKO Slavkovský les, Muzeum Cheb, ZO ČSOP Kladská, Muzeum Českého lesa, Mykologický klub Slavkovský les, Městské muzeum Mariánské Lázně, Muzeum Sokolov, ZO ČSOP Tachov, 4. ZO ČSOP Cheb, Město Cheb, Muzeum Karlovy Vary, Živý kraj, REVIS, Holýšovský ornitologický klub, MAS 21, MAS Český les, MAS Sokolovsko, Česko-Bavorský Geopark, GeoLoci o.p.s., Egrensis rádio, Český rozhlas Plzeň, Chebský deník, deník 5+2dny a další.

Tištěná brožura je zdarma k dostání v regionálních informačních centrech, nabízezí ji muzea a pracoviště Agentury ochrany přírody a krajiny ČR v Karlovarském a Plzeňském kraji. K dispozici je také její elektronická verze a to na internetových stránkách Regionálního pracoviště Správy CHKO Český les www.ceskyles.nature.cz, v sekci publikační činnost, publikace ke stažení (či na odkazu přímo ZDE). Na požádání je možné kalendář zaslat také e-mailem.

Zdroj