Únorová tisková konference (2009)

Ve středu 11. 2. 2009 se uskutečnila na městském úřadě v Březové tisková konference MAS Sokolovsko, o. p. s. Obsah tiskové konference byl zaměřený na předešlé činnosti a plány do budoucna naší MAS. Informace novinářům poskytovaly zástupci MAS Sokolovsko o. p. s. ve složení Miroslav Bouda – předseda správní rady, Ing. Ivan Stefan – místopředseda správní rady a Ing. Miroslav Makovička – manažer MAS Sokolovsko o. p. s.

Tiskovka

Na úvod byly všem příchozím novinářům rozdány propagační materiály, které shrnují dosavadní činnost MAS Sokolovsko, o. p. s.

Níže uvádíme článek, který byl uveřejněný v Sokolovském deníku – autor článku Dita Urešová.

Do regionu mají přijít desítky milionů

Patnáct až dvacet milionů korun ročně po dobu šesti let by z Evropské unie mohlo získat Sokolovsko. Žádost o takzvaný velký Leader podali zástupci Místní akční skupiny Sokolovska (MAS). Jedná se o projekt Evropské unie, která tyto peníze místním akčním skupinám poskytuje na základě předložené žádosti.

Pokud peníze organizace získá, může rozhodovat sama o tom, na co je vynaloží.

tiskovka

„Myslíme si, že šance na získání finančních prostředků máme velké. Již v roce 2007 jsme získali v rámci takzvaného malého Leadru částku dva a půl milionu. Proto jsme o velký Leader nemohli žádat v loňském roce. To jsou podmínky Evropské unie,“ uvedl jeden ze zástupců MAS a zároveň starosta Královského Poříčí Ivan Stefan.

Případně poskytnuté finanční prostředky by měly sloužit mimo jiné na pomoc malým obcím v oblasti zemědělství, rozvoje cestovního ruchu a neziskových organizací.

V roce 2007 z poskytnuté dotace přispělo sdružení MAS například na vyhlídku v Habartově, obecní rozhlas a veřejné WC v Josefově, výstavu betlémů na statku Bernard v Královském Poříčí či vybavení amfiteátru v Šabině.

tiskovka

V České republice požádala o dotaci stovka místních akčních skupin. Peníze poskytne Evropská unie pouze třiceti.

V Místní akční skupině Sokolovska jsou všechna města a obce z bývalého okresního úřadu kromě Těšovic, Rovné a Nové Vsi. „Z okresu Karlovy Vary jsou součástí organizace ještě Jenišov a Mírová,“ doplnil další ze členů MAS Miroslav Makovička.

To, zda peníze Sokolovsko získá, bude jasné již letos v dubnu.