Turistické a kulturní novinky 1/2015

Karlova cyklostezka se otevře na jaře

Letos na jaře spojí Cyklostezku Ohře a obdobnou německou Cyklostezku Moldava (Mulde) nová trasa pojmenovaná Karlova stezka. Projekt, který měl být hotový již v loňském roce, připomíná Karlovarský deník. Přesné datum slavnostního otevření však ještě není znám.

Hlavní trasa vede ze saského města Aue do Karlových Varů, hranice překračuje na přechodu Jelení Wildenthal u Nových Hamrů. Měří 60 kilometrů a její nejvyšší bod je ve výšce 947 metrů nad mořem. Skončí v Karlových Varech na dolním nádraží, Cyklostezku Ohře protíná u Plynárenské lávky. Součástí Karlovy stezky jsou ale také okružní mnohakilometrové vyhlídkové trasy. Podrobnosti o stezce zveřejní TT až se bude projekt opravdu chýlit ke konci.

Výběr akcí

Na Božím Daru odstartovali seriál Krušnohorských výletů

3. ledna byl na Božím Daru odstartován seriál Krušnohorských výletů určených pro širokou běžkařskou veřejnost. Výlety, které mají za cíl představit běžkařské oblasti západních Krušných hor, organizuje v letošním roce jako novinku První Krušnohorská o.p.s. ve spolupráci s místními partnery a horskými obcemi. Oznámila to Jana Pavlíková z karlovarského hejtmanství.

Účast na výletu byla díky partnerům akce zdarma, řada běžkařů nicméně přispěla na úpravu běžeckých tratí zakoupením letošní placky v hodnotě 100 Kč či 300 Kč.

Další se konají: 31. 1. 2015 v Abertamech 14. 2. 2015 v Nových Hamrech 14. 3. 2015 na Klínovci. Více o výletech na webu www.krusnehoryaktivne.cz, kde jsou pro běžkaře mimo jiné aktuální a důležité informace o stavu upravovaných stop v Krušnohoří.

Hýlačka by měla stát v polovině července

Na Nový rok to bylo tři roky, co zcela shořela známá dřevěná rozhledna Hýlačka u Tábora. V letošním roce by měla být korunována snaha místních nadšenců o její znovu postavení. Jak sdělil TT Radek Přílepka z KČT Tábor, již je vybrán zhotovitel a zřejmě v únoru budou zahájeny práce na nové rozhledně.

Hýlačka v nové podobě by měla být hotová do letošního 15. července. Podle Přílepky je stavba zafinancována, a to jak se sbírky, při které se vybralo skoro 600 tisíc korun, tak z dotací města Tábora a jihočeského kraje, tak z pojistky za požár. „Ještě ale zřejmě bude možnost zakoupit si na rozhledně schod. O tom bude teprve KČT rozhodovat,“ řekl Přílepka.