Novinky ze členských obcí

Letmý pohled na webové stránky členských obcí nabízí pohled na to, co se kde děje.

V Dasnicích se koncem uskutečnil turnaj v petanque tříčlenných ženských družstev v rámci mikroregionu “Pod Chlumem”. Po turnaji následovala jednak volná soutěž a jednak taneční zábava s hudbou oblíbené skupiny z Aše.

V Citicích se pro změnu koncem června uskutečnila akce Procházka pohádkovou říší. A stejně jako v Bukovanech, i v Cititích se konal dětský den.

Na Březové se toho v poslední době dělo dost. Například pouť do Kamenice za svěcením kaple sv. Magdalény, grilovací slavnost, krajská výstava mláďat králíků a řada sportovních akcí.

V Dolním Rychnově se uskutečnily tradiční akce, totiž pálení čarodějnic, vítání občánků a den dětí. Habartovské sdružení Kluci z Kluče, kteří jsou volným sdružením Habartovských velocipedistů, uspořádalo Triatlonek na Kluči. Habartovský Dům dětí a mládeže také nelenil a uspořádal akci nazvanou MAXXI obrázek.

V Horním Slavkově se radnice ptala obyvatel na jejich názory. Co zjistila? Například že “3/4 obyvatel města by ve svém volném čase nejraději ve městě měla možnost navštěvovat koupaliště, zařízení pro příměstskou rekreaci, sjezdovku s lyžařským vlekem a 3/5 by uvítaly rozšíření cyklostezek.” V Chlumu sv. Maří se obyvatelé za své domy a zahrádky nestydí, a tak uspořádali soutěž Chlum krásnější například o nejhezčí zahrádku. V Chodově to žije nejen sportem, kulturou, ale i kynologií.

Jenišovští si nyní mohou koupit kroniku své obce, cena je 100 Kč. Věděli jste, že v Jindřichovicích se drží Masopust? V Krajkové se pravidelně koná pouť sv. Petra a Pavla; krajkovští brigádníci pečují o hřbitov a tamější mmládež uspěla na fotbalovém turnaji. Královské Poříčí vydalo svůj Rozvojový strategický program. V Kraslicích se opraují silnice a i na ně obec žádala v dotačním řízení. V aktualitách obce Kynšperk se skví pozvánka na festival Mitte Evropa. V Lokti se pravidelně koná Mistrovství světa v motokrosu a také čištění Ohře. Na stránkách obce je k přečtení i zajímavá Marketingová studie Města Loket. Červencové Novosedelské listy informují o smutné obecní realitě… vandalství mladistvých. Příslušný článek má výstižný titulek “Co víkend dal – spíše vzal”.

V rptavě se už děti těší na Pohádkový les. Bublavský triatlon Kamil Trefil pořádně zmoknul. Zajímavé jsou záměry pro rok 2008 v Šabině. Vintířovský web informuje o tom, že na podzim se uskuteční zájezd občanů Vintířova na výstavu Flora Olomouc.