Milé ženy, máte zájem naučit se plést košíky, malovat kraslice a jiné ruční techniky a řemesla?

V současné době připravujeme projekt na vybavení několika řemeslných dílen na území MAS Sokolovsko a zároveň plánujeme, že do projektu zahrneme celou řadu kurzů ručních řemesel právě pro Vás, pro ženy. Chtěli bychom vyjít z Vašich požadavků a přání, proto nám přijďte poradit, o které kurzy máte zájem, kde je chcete navštěvovat a kdy… Chceme, abyste nám pomohly připravit projekt pro Vás, šitý na míru!

Setkání, na kterém chceme shromáždit Vaše příspěvky, připomínky a zkušenosti, proběhne ve čtvrtek 27. května v 18:00, statek Bernard v Královském Poříčí.

Nápad vytvořit Vám projekt vznikl díky úspěšně zrealizovaného projektu “Vytvoření vhodných podmínek pro vzdělávání dospělých v ZŠ Ratibořské Hory”, v rámci kterého byly pořádány 4 kurzy – drátkování, madeirové kraslice, netočená keramika a aranžování.

Projekt připravujeme ve spolupráci s MAS Krajina srdce a MAS Český les. Připravili jsme pro vás také setkání s aktivními ženami ze všech těchto místních akčních skupin, na které vás všechny srdečně zveme. Setkání proběhne 21. května na Šumavě v Bělé nad Radbuzou v místním kulturním sále, kde bude připraven následující program:

10:00 představení místních akčních skupin a představení projektu
11:00 dotazníkové šetření s následným vyhodnocením
12:00 ukázka filcování z ovčí vlny s lektorkou Mirkou Kalčíkovou
13:00 oběd
14:00 exkurze do centra řemesel v Osračíně

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na mas.sokolovsko@volny.cz nebo na telefonním čísle 603 322 411.

Na setkání s Vámi se těší zástupci MAS Krajina srdce, MAS Český les a MAS Sokolovsko.