Akce pro Vás (3/2016)

Klub českých turistů: zveme příznivce pěší turistiky o velikonoční sobotě k návštěvě jednoho z nejvýznamějších a nejznámějších poutních míst na Karlovarsku – “SKOKY – ŽLUTICE aneb Za panenkou skákavou”, na Bílou sobotu 26. března 2016. Pozvánka.

Setkání příznivců Slavkovského lesa v pátek 8. 4. 2016 – přednášky pro zájemce na témata: Vodní ploštice Dyleňského lesa, Jak na brouky (nejen ve Slavkovském lese), Mravenci rašelinišť Slavkovského lesa, Předběžné výsledky mapování plšíka lískového plšíka ve Slavkovském lese, Vymírání čertkusu čertkusu lučního na Tepelsku – můžeme ho zastavit prostředky ochrany přírody?, Na co se při vyhlašování CHKO nedostalo – jaké hodnoty skrývá oblast Krudumu a Lobezského potoka, Nahlédnutí do Halštrovských hor.

Výstavní síň Panský dům v Kynšperku zve na výstavu fotografií Kouzlo české fauny od Rudolfa Pokorného. Akce se koná od 14. března do 1. dubna 2016. Pozvánka.

Muzeum Sokolov zve na výstavu Tajemný svět lišejníků, jež se koná v Muzeu Sokolov ve dnech 23. 3. až 10. 7. 2016. Pozvánka.