48. ročník Sokolovské padesátky bude v tak mnohém trochu jiný

Letošní sobotní trasy jsou poprvé zvoleny tématicky – po zaniklých obcích Slavkovského lesa – a budeme se jimi snažit propagovat projekty a snahy města Březová o zviditelnění těchto dosud málo objevených míst s tolik pohnutou a zajímavou historií.

Díky navázané spolupráci s Březovským klubem Nordic Walker a Národní centrálou NW půjdeme samostatnou trasu Nordic Walking pod vedením zkušeného instruktora. Šance pro všechny, kdo neví, jak začít, a chtějí si zpestřit své turistické aktivity o pohyb, který jim pomůže udržet se déle na toulavých stezkách.

V závěru dostavby ROZHLEDNY CIBULKA u Oloví jsme se zapojili do propagace projektu a připravili nejen nedělní trasu Sokolovské 50 s výstupem k rozhledně a účastí na jejím slavnostním otevření, ale také vyznačili žlutou značkou chybějící úsek 5 km okružní trasy (modrá Oloví, kostel – rozc. Pod kaplí a dále žlutá Strusková kaple – rozhledna Cibulka – Oloví, kostel) a vydali k datu otevření pěknou výroční turistickou známku. Máme také pro vás připravené také pamětní razítko s datem otevření rozhledny. Prostřednictvím naší členky se podařilo zprostředkovat účast oblíbeného moderátora p. Aleše Cibulky, který má jako chodovský rodák a absolvent sokolovského gymnázia k našemu regionu blízko.

cibulka

Neváhejte a pojďte se s námi v neděli 31. 8. 2014 podívat na jednu z nejhezčích kovových rozhleden v republice – je skoro zázrak, že alespoň zatím bude bez antén a vysílačů.

Vyzýváme také všechny, kdo se mohou pochlubit příjmením Cibulka nebo Cibulková, neschovávejte se za pecí a vydejte se s námi na rozhlednu – budeme sčítat :-).

Na Vaši účast se těší oblast KČT Karlovarský kraj, KČT Krušné hory Sokolov, KČT Lokomotiva Sokolov

Propozice Sokolovská 50
Pozvánka KČT Sokolov
Pozvánka města Oloví
Pozvánka KČT Karlovy Vary
Cibulka na mapě
Trasa Nordic walking